amical viitorul domnesti

Amical: Viitorul Domnesti – Steaua Bucuresti: 1-12 (1-5)

Pentru a pregati mai bine viitorul sezon, Steaua Bucuresti a jucat astazi un meci amical cu Viitorul Domnesti. Daca sambata trecuta echipa lui Lacatus a pierdut, in amicalul cu Progresul Spartac, de data asta a obtinut victoria fara prea mari probleme.

Steaua Bucuresti: Horia Iancu – Cristian Jitaru, Bogdan Sitaru, Alin Iordache, Alexandru Ogică – Ghiță Constantinescu, Florin Rasdan, Adrian Vîlcea – Alin Robu, Daniel Târnăcop, Alin Predescu.

In a doua repriza au mai jucat: Alexandru Vlase – Ștefan Pădureț, Mihai Butoi, Andrei Ioana, Alexandru Tudor, Giovani Petcu, Alexandru Aldea, Alexandru Margarit, Adi Ilie, Cătălin Mirea.

Viitorul Domnesti a jucat sezonul trecut in Liga 3. Si chiar daca a retrogradat, tot in Liga 3 va juca si in acest sezon. De ce? Deoarece FRF considera ca o astfel de echipa e mult mai utila fotbalului romanesc decat Steaua Bucuresti. Din fericire, stelistii le-au demonstrat azi lui Burleanu si slehtei sale ca habar nu au de fotbal si ca nu sunt altceva decat niste gropari ai fotbalului romanesc.

Chiar daca a jucat in deplasare, Steaua s-a comportat ca si cum ar fi jucat acasa. Si-a calcat adversarul de liga superioara in picioare, reusind sa inscrie nu mai putin de 5 goluri in prima repriza. Din pacate, a si incasat un gol. Asadar, la pauza, scorul in meciul amical Steaua Bucuresti – Viitorul Domnesti era 5-1. Au marcat Alin Robu, Predescu si Rasdan de cate doua ori.

In repriza secunda, baietii lui Lacatus au jucat de parca meciul a fost unul oficial, nu amical. Cu mai multi tineri de la U19 in echipa, stelistii au mai marcat inca 7 goluri. Rasdan a mai inscris de 2 ori, Margarit si Mirea au marcat si ei cate o dubla, iar Butoi a aratat ca a trecut peste accidentarea suferita anul trecut, cu un gol.

Viitorul Domnesti demonstreaza ca FRF e de Liga 4

Cu victoria de azi, Steaua a demonstrat de ce fotbalul romanesc nu o sa se insanatoseasca niciodata. Atat timp cat FRF insista sa mentina hotii in ligile superioare si sa ii pedepseasca pe cei care chiar isi doresc sa faca performanta, e putin probabil ca viitorul sa ne mai aduca bucurii legate de cel mai popular sport de pe planeta.

Viitorul Domnesti va juca la anul in Liga 3, desi nu poate acest lucru. Desi nici macar nu-si doreste acest lucru. Dar nu Viitorul Domnesti ii provoaca nopti nedormite stapanului ziaricilor sportivi din Romania.