Carmen Bucuresti - Steaua Bucuresti

Amical: Steaua Bucuresti – FC Voluntari II, 1-2(1-1)

Steaua a inregistrat un esec in ultimul amical programat in aceasta vara, cu FC Voluntari II. Echipa lui Lacatus a fost invinsa cu scorul de 2-1.

Steaua Bucuresti: Iancu – Ogica, Sitaru, Paduret, Iordache – Vilcea, Aldea, Rasdan – Margarit, Predescu, Robu

Au mai jucat: Chis – Jitaru, Olaru, Constantinescu, Mirea, Tarnacop, Nitu, Tudor

Desi meciul a fost unul amical, cei de la FC Voluntari II, echipa care joaca in Liga 3, l-au tratat cat se poate de serios. Au inceput partida agresiv, cu intrari dure si multe faulturi. De altfel, oaspetii au si primit un cartonas rosu in prima repriza, insa jucatorul eliminat a fost inlocuit cu o rezerva.

Steaua a inceput meciul cu o formula mai defensiva decat in meciurile de pana acum, cu Predescu ca unic varf. Decarul stelist a reusit totusi sa-si treaca din nou numele pe lista marcatorilor, asigurand putinii suporteri prezenti la meci ca va fi un om de baza si in sezonul urmator. Din pacate, la pauza, scorul meciului Steaua Bucuresti – FC Voluntari II a fost 1-1.

Jocul dur a continuat si in repriza secunda. Profitand de o lipsa de concentrare a stelistilor, FC Voluntari II a reusit sa marcheze al treilea si ultimul gol al partidei dupa un contraatac. Steaua a incercat sa revina, insa nu a reusit sa transforme in gol ocaziile create. Pe final, Jitaru a primit si el rosu.

Echipa secunda a primariei din Voluntari a castigat in cele din urma meciul.