steaua bucuresti bucharest united fc 6-0

Steaua Bucuresti – Bucharest United FC, 6-0 (3-0)

Weekend-ul inseamna relaxare, inseamna fotbal, inseamna Steaua Bucuresti. Si oare exista ceva mai placut decat sa urmaresti un meci de-al Stelei? Cu siguranta, NU! In etapa cu numarul 3, a sezonului 2018-2019, baietii lui Lacatus au primit vizita celor de la Bucharest United FC. Steaua a jucat ofensiv tot meciul si a obtinut usor victoria.

Steaua Bucuresti: 22. Iancu – 5. Iordache, 4. Paduret, 20. Sitaru, 23. Ogica – 8. Aldea, 16. Vilcea, 7. Rasdan – 10. Predescu, 9. Mirea, 17. Robu

Rezerve: 1. Chis – 3. Zamfir, 24. Jitaru, 13. Nitu, 21. Constantinesc, 26. Margarit, 11. Tirnacop

Nici nu a inceput bine meciul, ca baietii lui Lacatus s-au si instalat in careul advers. Bucharest United FC a simtit din plin asaltul tancului stelist, iar apararea sa a cedat dupa numai 10 minute. Predescu a fost faultat in careu, a batut penaltyul obtinut si a inscris, schimband scorul de pe tabela.

Au urmat alte atacuri. Robu a avut un gol anulat. Mirea a irosit si el cateva ocazii importante. Dar nu a trebuit sa mai treaca mult timp pana cand mingea a intrat din nou in plasa. In minutul 20, Florin Rasdan a dus scorul la 2-0.

Stelistii au jucat in aceasta etapa cu noul echipament. Predescu si ceilalti baieti au purtat tricouri albastre si sorturi de culoare rosie. Aceasta schimbare le-a purtat noroc stelistilor. Si, cand o echipa ca Steaua are noroc, golurile curg. La putin timp dupa primul gol marcat, Florin Rasdan a facut dubla si a pus, practic, capat jocului. Era doar minutul 25, dar Steaua ii conducea pe cei de la Bucharest United FC cu scorul de 3-0.

Steaua Bucuresti – Bucharest United FC, un meci pentru suporteri

Dupa cel de-al treilea gol stelist, genunchii celor de la Bucharest United FC s-au inmuiat si mai mult, iar misiunea baietilor lui Lacatus a devenit si mai usoara. Pana la pauza, scorul nu s-a mai schimbat, in ciuda ocaziilor steliste, asa ca baietii lui Lacatus au intrat la cabine cu un confortabil 3-0 pe tabela.

Repriza secunda a inceput cu o ratare imensa a lui Mirea, dupa o patrundere in forta a aceluiasi nouar stelist. Atacantul s-a revansat insa cateva minute mai tarziu, cand a obtinut un penalty. Predescu a batut si a ratat. Din fericire, mingea a ramas in apropierea careului celor de la Bucharest United FC. A ajuns la Robu iar noua extrema a Stelei nu a iertat. Steaua Bucuresti – Bucahrest United FC, 4-0.

In minutul 59, Florin Rasdan a facut hattrick-ul, ducand scorul la 5-0 pentru Steaua. Stelistii au continuat sa joace ofensiv, au avut ocazii, insa tabela s-a mai modificat doar o singura data. Extrema Margarit a stabilit scorul final, cu un gol marcat in minutul 90.

Steaua Bucuresti i-a invins pe cei de la Bucharest United FC cu scorul de 6-0, spre fericirea celor aproape 2000 de stelisti prezenti la meci.

Semiesec la U19

Tot astazi, de la ora 16.00, echipa U19 a Stelei Bucuresti a jucat impotriva celor de la CS Mioveni, in etapa a opta a fazei preliminare a Ligii Elitelor. Cu o victorie astazi, stelistii si-ar fi asigurat promovarea cu doua etape inainte de final. Din pacate, meciul s-a terminat la egalitate, 1-1.

In urmatoarele doua etape, Steaua U19 va juca impotriva celor de la FC Arges (acasa) si a celor de la Dinicu Golescu (in deplasare). Tinerii stelisti mai au nevoie de o singura victorie pentru a-si asigura calificarea in Liga Elitelor.