Steaua Bucuresti abonamentele

Steaua Bucuresti pune in vanzare abonamentele, incepand cu 21 august

Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti a anuntat astazi ca, incepand cu data de 21 august, va pune in vanzare 300 de abonamente pentru meciurile din campionat ale echipei noastre de fotbal. Abonamentele sunt valabile pentru editia de campionat 2017-2018

Conform comunicatului dat astazi de Steaua, abonamentele vor putea fi achizitionate de la casieria bazinului Ghencea. Programul este urmaorul: 

  • in zilele de luni si miercuri, casieria este deschisa intre orele 8.00 si 16.00.
  • marti, casieria e deschisa intre orele 12.00 si 20.00

Prețul unui abonament este de 150 de lei.

Stirea anuntata astazi este cum nu se poate mai buna. Nu numai ca inlatura orice indoiala in ceea ce priveste reactivarea sectiei de fotbal a Stelei, dar dovedeste si ca Steaua va juca in Liga a IV-a in sezonul urmator. In aceasta vara, mai multi ”binevoitori” au insinuat ca echipa noastra nu are voie sa joace in Liga a IV-a si ca trebuie sa inceapa din Liga V.

Din pacate, pentru ca Steaua va disputa meciurile de acasa pe un stadion improvizat, pe terenul 5 din complexul sportiv Steaua, numarul de abonamente puse la vanzare este unul foarte mic, mult mai mic decat numarul de cereri. Speram totusi ca sefii Stelei sa gaseasca o solutie pentru ca suporterii stelisti sa fie alaturi de echipa lor preferata intr-un numar cat mai mare.

Pe laga cele 300 de abonamente care vor fi puse in vanzare saptamana viitoare, 600 de abonamente au fost vandute deja galeriei. Peluza Sud a anuntat inca din prima clipa ca va fi alaturi de Steaua si ca o va sustine neconditionat in lupta sa pentru revenirea in topul fotbalului romanesc.

Forza Steaua!