progresul spartac amicalele stelei steaua bragadiru amical stelistii

Amical: Steaua Bucuresti – CSO Bragadiru, 2-0

Desi turul de campionat s-a incheiat, stelistii lui Ion Ion inca nu au intrat in vacanta. Sambata, 2 decembrie, acestia au jucat primul dintr-o serie de trei amicale programate pana la pauza de iarna. Stelistii s-au impus cu scorul de 2-0.

Steaua a inceput meciul in urmatoarea formula:

Chis – Zamfirescu, Sitaru, Paduret, Radu – Curt, Vilcea, Olaru, Predescu, Macris – Mirea

Ceilalti fotbalisti din lot au intrat si ei in teren, pe parcursul meciului.

Steaua a intalnit astazi echipa CSO Bragadiru, liderul uneia din seriile ligii a IV-a din Ilfov. Baietii lui Ion Ion s-au impus cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de golgeterii Mirea, in minutul 16, si Predescu, in minutul 44. Pentru Steaua, acesta este doar primul dintr-o serie de 3 amicale programate in acest sfarsit de an. Miercuri, 6 decembrie, militarii vor juca al doilea meci, impotriva echipei Avantul Floresti, echipa de Liga a IV-a. Partida va avea loc la Floresti, in judetul Giurgiu, de la ora 11.00.

In ultimul meci amical programat in 2017, stelistii vor intalni Viitorul Domnesti, formatie care activeaza in Liga a III-a. Partida va avea loc sambata viitoare, 9 decembrie. Acest meci se va juca tot pe Terenul 5, din complexul sportiv Steaua.

Acestea sunt singurele amicale anuntate pana acum. Este posibil ca Lacatus si Ion Ion sa stabileasca si alte meciuri de pregatire. In cazul in care vor aparea noutati, va vom tine la curent.