primul amical Steaua CS Mioveni

Steaua va juca primul amical pe 15 iulie

Desi multi „binevoitori” si-ar dori sa  nu se intample, reactivarea sectiei de fotbal a Stelei pare imposibil de oprit in acest moment. Dupa ce echipa noastra si-a depus actele pentru inscrierea in liga a patra si dupa ce a achizitionat primii jucatori, Steaua a programat si primul amical din aceasta vara. Pe 15 iulie, echipa noastra va juca impotriva celor de la CS Mioveni, echipa care joaca in Liga 2.

Anuntul a fost facut pe siteul echipei argesene, fiind o stire cat se poate de buna pentru suporterii stelisti. Acesta arata ca echipa noastra se afla pe ultima suta de metri cu pregatirile si ca proiectul e unul cat se poate de serios. Asta daca cuvantul si reputatia lui Marius Lacatus nu erau destul pentru anumiti oameni.

CS Mioveni nu a anuntat alte detalii despre primul amical al Stelei din aceasta vara. Asadar, inca nu stim unde va avea loc meciul. Este insa de asteptat ca si echipa de comunicare a Stelei sa dea un comunicat de presa pentru a informa suporterii. Cel mai probabil, insa, acestia asteapta finalul negocierilor, pentru a da lista completa a amicalelor din aceasta vara.

Insa asta nu mai conteaza acum. Important e faptul ca vom avea din nou echipa de fotbal, dupa o pauza de 14 ani lungi.


A venit si Iovan

Anuntul despre primul amical al Stelei din aceasta vara nu a fost singura stire importanta din ziua de azi. O stire chiar mai mare e faptul ca Stefan Iovan, fostul mare fundas al Stelei Sevillene, s-a alaturat si el proiectului.

Lacatus a reusit sa-si convinga fostul coleg, cu care a castigat Cupa Campionilor Europeni in 1986, acesta alaturandu-se echipei formata din alte doua mari glorii steliste: Ion Ion (antrenorul principal) si Adrian Bumbescu (antrenorilor grupei de copii nascuti in 2000).

Acest al patrulea nume important vine sa dea si mai multa putere proiectului nostru. Tot mai multi suporteri si-au anuntat deja intentiile de a fi alaturi de Steaua in sezonul urmator, chiar daca aceasta va juca in liga a patra. Cu aceste mari glorii steliste alaturi, putem fi siguri ca echipa noastra isi va indeplini obiectivele si ca va ajunge inapoi in prima liga in cel mai scurt timp posibil.

Bine ai venit acasa, Stefan Iovan!

Forza Steaua!