youtube Steaua Libera

Comunicat Steaua Libera: Presa nu are voie sa vorbeasca despre Steaua!

Astazi am postat pe pagina noastra de Facebook un mesaj pentru Steaua. Mesajul era unul dur, asa cum v-am obisnuit, asa cum sunt cele mai multe mesaje ale noastre. Pentru ca noi nu ne temem sa criticam si sa spunem ce nu ne convine. Din pacate, mesajul a fost preluat de catre presa si folosit pentru a lovi in Steaua. Asadar, ne simtim nevoiti sa atragem atentia asupra unui lucru:

Presa de sport din Romania nu are voie sa critice Steaua!

Doar noi avem voie sa facem asta. Noi suntem suporteri. Noi am fost alaturi de echipa asta. Si noi vom fi alaturi de ea pana la sfarsitul zilelor noastre. Doar noi avem voie sa o criticam. Ceilalti, presa, alti suporteri, alte personaje, ei trebuie cu totii sa taca din gura si sa ne asculte. Nimic mai mult.

Echipa Steaua Libera e formata din mai multi oameni de diferite feluri, cu idei diferite, cu trairi diferite. Insa avem cu totii un lucru in comun. Iar acesta este iubirea pentru Steaua.

Chiar daca noi criticam echipa, chiar daca atragem atentia asupra aspectelor care nu ne convin, asta nu inseamna ca nu suntem langa ea.

Noi, echipa Steaua Libera, suntem cu totii alaturi de Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti. Sustinem acest club acum si il vom sustine pana la moarte.

Comunicatele pe care le dam, le dam pentru ca iubim Steaua si pentru ca ne facem griji. Acest club este mereu in gandurile noastre, in fiecare zi, in fiecare noapte. Ne deranjeaza faptul ca nu exista o buna comunicare intre club si noi, suporterii. Vrem mai multa transparenta, vrem o mai buna comunicare si vrem o apropiere mai mare deoarece nu vrem sa se repete ceea ce s-a intamplat in 2003, cand conducatorii clubului nostru au acceptat in tacere inchiderea sectiei de fotbal a Stelei si intrarea Fcsbului in Liga 1, in locul ei.

Acestea sunt motivele pentru care noi criticam. Dar, asa cum am zis, am fost, suntem si vom fi mereu doar alaturi de Steaua. Si suntem si alaturi de Laca, chiar daca il criticam. Pentru ca lumea trebuie sa inteleaga ca noi nu il atacam pe Lacatus, ci il criticam. Aceasta critica inseamna ca noi vrem ca totul sa fie bine pentru echipa noastra si pentru Lacatus.

Presa vanduta a preluat postarea noastra si a invartit-o pentru a-l ajuta pe Becali. A transformat-o intr-un atac la adresa Stelei.  Faptul ca au preluat fix aceasta postare, ignorandu-le pe toate celalalte, in care ii ATACAM pe ei sau pe Becali, dovedeste cat de murdari sunt. Faptul ca nici azi nu au preluat motivarea din dosarul cu numele, pentru a le explica suporterilor de ce FC Fcsb nu e Steaua, dovedeste cat de vanduti sunt acesti oameni. Si va amintim si ca presa lui Tolo si a lui Mironica evita sa publice articolele sau postarile noastre in care ii cerem colonelului Petrea sa trimita notificare la UEFA, pentru a le lua fcsbistilor cupa de pe site.

Avand in vedere mizeria si coruptia din presa sportiva din Romania, consideram ca acestia nu au voie sa vorbeasca despre cel mai mare club sportiv din tara.

Noi, echipa Steaua Libera, suntem alaturi de Steaua. Suntem si vom fi langa Lacatus, Ion Ion, Bumbescu, Talpan si ceilalti oameni din club. Vrem doar binele Stelei. Si sa-i fereasca Dumnezeu pe cei care vor sa ii faca rau!