steaua bucuresti

Steaua Bucuresti se apropie si mai mult de suporteri

Noi, echipa Steaua Libera, am fost intotdeauna printre cei mai duri critici ai Stelei, daca nu chiar cei mai duri. De fiecare data cand ni s-a parut ca ceva nu merge bine la echipa noastra, noi nu ne-am ferit sa spunem ce ne deranjeaza si sa ii tragem la raspundere pe cei pe care ii consideram vinovati. Insa, daca tot ii criticam dur pentru esecuri, atunci suntem obligati sa ii si laudam atunci cand au realizari importante. Iar cei de la Steaua Bucuresti au luat azi o masura care ii va aduce pe suporteri si mai aproape de club, si pentru care merita laudati.

E vorba despre surpriza placuta pe care ne-a facut-o departamentul de marketing al Stelei, departament care merita felicitat pe aceasta cale. Acum cateva saptamani, acestia au lansat un canal de Youtube al Stelei, canal unde au publicat foarte multe videoclipuri interesante, cu si despre sportivi stelisti. Astazi, insa, Studioul Steaua TV a mers chiar mai departe si a anuntat lansarea unui nou proiect, prin care incearca sa digitalizeze intreaga arhiva video a Stelei.

Aceasta initiativa este una incredibil de importanta, deoarece ii poate ajuta pe stelisti sa isi regaseasca identitatea. In aceste zile, clubul Steaua este atacat destul de des, de catre indivizi care vor sa-i faca pe plac lui Becali. Insa acest nou proiect ii poate proteja pe suporteri de minciuni si dezinformari, oferindu-le posibilitatea de a vedea cu proprii lor ochi ce a insemnat Steaua Bucuresti.

Primul meci oferit de catre clubul Steaua suporterilor sai este o partida care a avut loc in 1976, in Cupa Campionilor Europeni. Atunci, Steaua a jucat impotriva belgienilor de la FC Brugge. Nu vom da mai multe informatii despre meci, deoarece il puteti urmari chiar voi:

Echipa Steaua TV a anuntat ca acesta este doar primul dintr-un lung de videoclipuri care vor fi publicate, „tezaurul stelist fiind unul inestimabil”. Asadar, nu uitati sa apasati butonul de subscribe. Si, daca tot sunteti pe youtube, abonati-va si la canalul nostru.

Felicitari, Steaua Bucuresti!

Felicitari, Steaua, pentru aceasta initiativa! Va multumim si aveti grija ca acum asteptarile noastre au crescut. Vrem si mai multe astfel de proiecte, mai multa comunicare, mai multe stiri despre clubul nostru, mai putine secrete. Am auzit, de exemplu, ca luni ar urma sa aiba loc o conferinta de presa pentru prezentarea lotului echipei noastre de fotbal. N-ar fi rau daca ne-ati spune daca informatia asta e corecta sau nu.