Steaua Bucuresti Textila Prejmer

Amical: Steaua Bucuresti – Textila Prejmer, 7-1(1-1)

Steaua a incheiat turneul de pregatire de la Cheile Gradistei cu o victorie, asa cum ii sta bine unei campioane. Echipa noastra a invins Textila Prejmer cu scorul de 7-1.

Primul 11 folosit de Steaua in prima repriza:

Iancu – Chirila, Radu, Chivu, Sitaru, Lolescu, Dorobantu, Turbatu, Patranoiu, Olaru, Izvoreanu.

Primul 11 folosit de Steaua in a doua repriza:

Chis – Butoi, Paduret, Sitaru, Grigore – Vilcea, Constantinescu, Peptanus – Predescu, Mirea, Zamfirescu

La pauza, scorul a fost 1-1. Pentru echipa noastra a inscris Alin Turbatu. Dupa pauza, baietii lui Ion Ion si-au dat drumul la joc si au inscris de 6 ori in poarta celor de la Textila Prejmer. Din pacate, fiind vorba de un amical, nu am reusit sa notam si numele marcatorilor din a doua repriza.

Cu acesta victorie, Steaua incheie perioada de pregatire din aceasta vara. Elevii lui Ion Ion asteapta acum ca sefii fotbalului romanesc sa confirme participarea sa in urmatorul sezon al ligii a patra, dar si sa recunoasca ca palmaresul celei mai mari echipe de fotbal din Romania ii apartine doar clubului care a facut aceste performante impresionante.

Vara se apropie de sfarsit, perioada de pregatire s-a terminat, e vremea sa inceapa meciurile oficiale. Steaua se intoarce in iarba!

Forza Steaua!

Pentru informatii si poze ii multumim prietenului nostru, Vali Simi.
Meciul cu Textila Prejmer a fost transmis live pe Facebook de catre Asociatia Stelistilor 1947!