fundași stefan paduret asalt bucuresti

Steaua Bucuresti te trimite la Nationala si din Liga a IV-a

Ne face foarte mare placere sa anuntam ca fundasul echipei noastre, Stefan Paduret, a fost chemat la echipa nationala U19 a Romaniei. Astfel, dupa o pauza de aproape 15 ani, un fotbalist de-al Stelei va juca din nou in tricoul galben al Romaniei.

Stefan Paduret a fost unul dintre cei mai buni stelisti din acest tur de campionat. Acesta a jucat ca titular in aproape toate meciurile disputate de Steaua in 2017, apararea din care face parte fiind de departe cea mai buna din intreaga liga. Echipa noastra a incasat doar 3 goluri in acest tur de campionat, in 15 meciuri.

Pentru Paduret, convocarea la nationala U19 a venit ca un cadou de ziua sa de nastere. Tanarul fundas s-a nascut la data de 25 ianuarie, in 1999. El va face deplasarea in Spania, alaturi de lotul echipei nationale U19, in perioada 9-16 februarie. Acolo, tinerii fotbalisti romani vor juca doua meciuri amicale, cu reprezentativa Irlandei, in 13 si 15 februarie.

Aceasta convocare nu e o victorie doar pentru tanarul nostru fundas, ci si pentru Steaua. Ea dovedeste din nou ce greutate are tricoul ros-albastru.

Suntem mandri de tine, Stefan! Iti uram succes la nationala si suntem siguri ca te vei descurca la fel de bine in tricoul galben, cum te-ai descurcat si in cel rosu si albastru.

Forza Steaua!

Photo credit: Daniel-George Ilinca – FotoRoSport