brazilian

Steaua Bucuresti a mai transferat un brazilian + anunt despre abonamente

Dupa transferul atacantului Matheus Medeiros, Steaua Bucuresti a mai adus un fotbalist brazilian. Astfel, in sezonul 2018-2019, echipa noastra a transferat primii brazilieni din istoria sa.

Cel de-al doilea sud-american este Lucas Caetano, un tanar de 20 de ani. Acesta a venit la Steaua din ligile inferioare, din tara sa natala. Joaca pe postul de fundas stanga. A semnat cu echipa noastra in aceasta saptamana. Cel mai probabil, Lucas a semnat un contract pe un an, la fel ca Matheus.

Pana acum, Steaua a transferat 9 jucatori. Ramane de vazut daca vor mai avea loc si alte transferuri in zilele urmatoare.

brazilian

Cu intarziere, Steaua a pus in vanzare si abonamentele pentru sezonul 2018-2019

O vorba veche spune ca mai bine mai tarziu decat niciodata. Asa gandeste si conducerea clubului Steaua. Desi sezonul 2018-2019 al ligii a patra bucurestene a inceput saptamana trecuta, Petrea si ai lui au anuntat punerea in vanzare a abonamentelor de abia azi. Astfel, de maine, 30 august, stelistii vor avea posibilitatea de a achizitiona 1000 de abonamente valabile pentru meciurile de pe teren propriu ale echipei de seniori.

Abonamentele pot fi achizitionate de la bazinul de inot, din Complexul Sportiv Steaua, de la casierie. Programul la abonamente este:

  • joi si vineri, intre 11.00 si 19.00;
  • sambata, intre 10.00 si 14.00.

Pretul unui abonament este unul destul de piperat pentru Liga 4, 150 de lei. Conducerea nu pare dornica sa ofere vreun avantaj celor care doresc sa devina abonati. Asta desi, in sezonul trecut, a castigat in jur de 35 de mii de euro de pe urma abonamentelor si biletelor vandute la meciurile de acasa, excluzand meciul cu Academia Partid.