fundași steaua amical cso bragadiru

Amical: Steaua București – CSM Alexandria, 3-1; Steaua și-a aflat adversarul din Turul 2 al Cupei României

Steaua București a disputat astăzi un nou amical, de data aceasta în compania echipei CSM Alexandria. Steliștii au învins cu scorul de 3-1.

Daniel Oprița a început meciul cu următorul 11:

1. Horia Iancu – 21. Cosmin Mihai, 6. Ovidiu Morariu, 5. Sergiu Bactăr, 8. Marian Neagu – 9. Valentin Niculae, 18. Liviu Băjenaru, 11. Andrei Neagoe, 10. Adrian Ilie, 7. Florin Răsdan – 23. Robert Elek

Rezerve: 12. Raul Radu – 4. Valentin Neaga, 15. Dorin Capotă, 8. George Ban, 26. Iulian Miu, 24. Vlad Nițu, 17. Alin Robu, 3. Johnson Right

Steaua București a deschis scorul, marcând prin Liviu Băjenaru, din penalty. Până la pauză, CSM Alexandria a egalat, cele două echipe intrând la cabine cu scorul de 1-1 pe tabelă.

În repriza secundă, Oprița i-a trimis pe teren și pe ceilalți fotbaliști. Steaua s-a impus în cele din urmă, reușind să mai înscrie încă două goluri, prin Johnson Right, un jucător surpriză cu nume exotic, și Ovidiu Morariu.

Steaua București vs. Mostiștea Ulmu, în Turul 2 al Cupei României

Steaua a aflat astăzi și numele adversarului pe care îl va întâlni în Turul 2 al Cupei României. Echipa noastră va juca acasă, împotriva celor de la Mostiștea Ulmu. Partida va fi nu doar un pas spre următorul tur al Cupei României, ci și un „Ce-ar fi fost dacă…?”. Dacă Steaua ar fi câștigat play-off-ul Ligii 4, ar fi jucat chiar cu Mostiștea Ulmu în barajul de promovare. Chiar dacă lotul Stelei a fost schimbat aproape în totalitate, meciul va fi un bun prilej de a ne lămuri în ceea ce privește capacitatea  echipei noastre de a face față la nivelul Ligii 3. Bineînțeles, Băjenaru & co. sunt obligați să învingă.

Meciul Steaua București – Mostiștea Ulmu va avea loc miercuri, 14 august, de la ora 17.30