Metaloglobus 2 - Steaua București, 0-5 (0-2)

Metaloglobus 2 – Steaua București, 0-5 (0-2)

O nouă etapă, încă 3 puncte pentru Steaua. Băieții lui Iulian Miu nu au avut probleme cu Metaloglobus 2, reușind să-și asigure rapid victoria.

Steaua București: 1. Teodor Meilă – 20. Marian Neagu, 89. Ovidiu Morariu, 5. Sergiu Bactăr, 13. Adrian Ilie – 10. Rareș Enceanu, 15. Valentin Bărbulescu, 30. Liviu Băjenaru 8. Andrei Neagoe – 31. Robert Elek. 7. Florin Răsdan

Rezerve: 22. Horia Iancu – 4. Valentin Neaga, 17. Cosmin Mihai, 99. Vlad Nițu, 11. Andrei Antohi, 9. Valentin Niculae, 47. Alin Robu,

Antrenor: Iulian Miu

Steaua a început meciul cu Metaloglobus 2 de la scorul de 1-0, Andrei Neagoe reușind să deschidă scorul pentru roș-albaștri chiar în minutul 4, cu un lob peste portar. A urmat o perioadă lungă de liniște, dar, pe final de repriză, Steaua a marcat din nou.  Elek a înscris, în minutul 40, după o centrare primită de la Marian Neagu.

Repriza secundă s-a desfășurat mai greoi. Steaua a reușit să facă 3-0 de abia în minutul 70, prin Antohi. A fost momentul când cei de la Metaloglobus 2 au cedat, fizic și psihic. Steaua, care până atunci a dominat, și-a dat drumul și a mai marcat 2 goluri. Același Antohi a dus scorul la 4-0 în minutul 79, iar în minutul 81 un fundaș de la Metaloglobus 2 a marcat în proprie poartă, făcând 5-0 pentru Steaua. Acesta a fost și scorul final.