Steaua București - Metalul buzău

Amical: Steaua București – Metalul Buzău, 5-1 (0-1)

Steaua a încheiat cu victorie un nou amical. De această dată, victimă a fost Metalul Buzău, echipă din Liga 3.

Steaua București: Meilă – Neagu, Moraru, Bactăr, Ilie – Bărbulescu, Băjenaru – Nițu, Răsdan, Niculae – Antohi

Rezerve: Iancu – Robu, Mihai, Neaga, Ban, Neagoe, Zaharia

Meciul a început surprinzător, Steaua trezindu-se condusă în prima repriză. De altfel, la pauză, scorul era 1-0 pentru oaspeții de la Buzău. Totul s-a schimbat însă în repriza secundă.

Înțelegând probabil că, într-o săptămână, va începe returul, băieții lui Oprița și Miu s-au mobilizat. Nu doar că au reușit să egaleze, dar au apăsat puternic pe accelerație și și-au călcat în picioare adversarul. La final, scorul meciului Steaua București – Metalul Buzău a fost 5-1.

O nouă victorie pentru steliști, un nou amical foarte bun, iar băieții lui Oprița și Miu sunt acum pregătiți pentru returul Ligii 4. Ținta, ca și până acum, e promovarea.