Amical: Steaua Bucuresti - Olimpic Rasnov, 0-0

Amical: Steaua Bucuresti – Olimpic Rasnov, 0-0

Steaua Bucuresti isi continua pregatirea pentru noul sezon fotbalistic al ligii a patra. Astazi, echipa noastra a jucat al cincilea amical al acestei veri. La Tarlungeni, la 12 kilometri de Brasov, ros-albastrii au i-au intalnit pe cei de la Olimpic Rasnov.

Steaua Bucuresti olimpic rasnovSteaua Bucuresti in prima repriza:

1. Claudiu Chis – 20. Bogdan Sitaru, 23. Sergiu Chirila, 3. Andrei Grigore, 17. Roberto Chivu – 6. Mihai Lolescu, 8. Cadolar Curt, 16. Adrian Valcea, 19. Alin Turbatu, 7. Andrei Patranoiu – 9. Catalin Mirea

Steaua Bucuresti in a doua repriza:

22. Mihai Iancu – 2. Mihai Butoi, 15. Claudiu Zamfirescu, 4. Stefan Paduret, 21. Ghita Constantinescu – 5. Eduard Radu, 17. Roberto Chivu, 10. Alin Predescu, 18. Adrian Dorobantu – 11. Alexandru Izvoranu, 13. Mihai Olaru

Spre deosebire de celelalte patru amicale, in care Steaua a marcat in total 17 goluri, primind doar 2, echipa noastra nu a marcat in acest meci. Rasnovul a avut posesia, noi am avut ocaziile, dar baietii lui Ion Ion nu au reusit sa introduca mingea in poarta.

Rezultatele sunt insa mai putin importante in aceasta perioada de pregatire. Cu fiecare meci jucat, baietii castiga mai multa experienta, relatiile de joc sunt imbunatatite si echipa devine tot mai puternica.

Urmatorul amical al Stelei va avea loc sambata, 19 august. Baietii lui Ion Ion vor juca cu echipa din Harman, o localitate aflata la circa 10 kilometri de Brasov.

Pentru informatii si poze de la meci ii multumim „corespondentului” Vali Simi!