digisport

DigiSport nu are voie sa transmita meciurile Stelei!

In articolul de ieri, Interes pentru Steaua si interes pentru a scadea interesul pentru Steaua?, am intrebat de ce nu sunt transmise meciurile Stelei si daca cineva incearca sa puna bete in roate echipei noastre. Astazi, am primit raspunsul. Da, prieteni, DigiSport nu are voie sa transmita meciurile Stelei.

GSP a anuntat ca meciurile Stelei vor fi televizate inca din luna august. Atunci, oamenii lui Tolontan au anuntat ca DigiSport a achizitionat drepturile si ca va transmite acest sezon din Liga a IV-a. Insa etapele au trecut iar la TV nu am reusit sa vedem nici macar o reclama pentru un meci de-al echipei noastre. De ce? Raspunsul este cat se poate de simplu: Cineva a sunat la DigiSport si le-a interzis sa aiba vreo legatura cu Steaua.

Vinovat e invitatul permanent al tuturor televiziunilor de sport

Sursele noastre din interiorul respectivei televiziuni ne-au transmis astazi ca insusi Gigi Becali i-a sunat pe Radu Naum si pe unul din directori. Acesta i-a amenintat pe cei doi ca, daca dau meciurile Stelei, asa cum DigiSport avea intentia, nu numai ca nu va mai intra in direct la emisiuni, dar ii va si interzice postului TV accesul la antrenamente si nu le va mai da informatii in exclusivitate din interiorul FC Fcsb.

In Romania anului 2017, o televiziune e tinuta ostatica de un presupus patron de echipa de fotbal. Asa ceva pare incredibil, insa este adevarat. Si explica si de ce DigiSport foloseste numele „Steaua Armatei”, atunci cand transmite stiri despre echipa noastra.

„Steaua Armatei”, scris cu „a” mare, e o echipa care nu exista. Numele acesta nu apartine nimanui. Ar fi putut fi folosita expresia „Steaua armatei”, desi e greu de inteles de ce nu ar dori un ziarist, un moderator, un ziar sau o televiziune de sport sa-i spuna pe nume chiar celei mai mari echipe de fotbal din istoria Romaniei.

Stiam inca de acum luni bune ca anumiti indivizi trag tare pentru ca Steaua sa nu isi duca la bun sfarsit obiectivul. Nu ne surprinde interventia odioasa a lui Becali sau lipsa de coloana vertebrala a sefilor de la Digi. Ne supara insa lipsa de reactie a oamenilor care conduc clubul Steaua.

Asa cum am cerut si in articolul de ieri, acestia trebuie sa actioneze imediat. Meciurile Stelei trebuie programate in timpul weekendului si trebuie neaparat transmise la TV, pentru ca stelistii din tara si din strainatate sa le poata urmari.