kia

KIA a vrut cu Steaua. A primit o stea

KIA Motors Romania, unul dintre sponsorii echipei FC Fcsb, a incercat sa faca in weekend o manevra despre care sefii companiei credeau ca e desteapta. Desi stiu foarte bine ca sunt sponsorii echipei Fotbal Club Fcsb, echipa care nu are nicio legatura cu Steaua, cei de la KIA au crezut ca isi pot face imagine folosindu-se de numele „Steaua Bucuresti”. S-au inselat.

Comportamentul celor de la KIA nu e ceva nou. Steaua Libera a atras atentia inca din luna noiembrie, anul trecut, ca firma despre care discutam foloseste numele Stelei pentru a-si promova imaginea, desi are contract cu FC Fcsb. Din pacate, conducerea clubului Steaua nu a facut nimic pentru a opri acest furt.

Astfel, KIA a continuat sa pretinda ca e sponsorul principal al Stelei. Pana astazi.

Doar suporterul stelist apara Steaua

Cand au aflat despre aceasta nedreptate, suporterii stelisti au actionat imediat. Acestia au invadat pagina de Facebook a companiei si i-au dat o evaluare de o stea. KIA  a dorit sa fie cu Steaua. A primit steaua.

Nu e prima data cand stelistii sar in apararea Stelei. Tot suporterii au facut ca alt sponsor de-al FC Fcsbului, NetBet, sa-si dea palme pentru ca a incercat sa isi prosteasca clientii. Si tot suporterii stelisti le-au facut viata grea televiziunilor si celor de la CNA cu numeroasele plangeri facute impotriva emisiunilor in care FC Fcsb e prezentata drept Steaua.

KIA si-a cerut scuze aproape imediat

In urma actiunii stelistilor, KIA a dat aproape imediat un comunicat in care si-a cerut scuze, incercand sa explice ca totul a fost o eroare. Adica cineva a dat-o-n bara atunci cand a tiparit toate acele fluturase pe care aparea numele Steaua Bucuresti.

Scuzele penibile au fost taxate imediat de stelistii care nu au vrut nicicum sa le accepte. Acestia cer acum ca Steaua Bucuresti sa ia masuri si sa actioneze in judecata compania KIA Motors Romania.

Steaua Libera a trimis un e-mail catre conducerea companiei, pentru a le cere explicatii. Vom publica raspunsul lor, imediat ce il vom primi.

Felicitari suporterilor stelisti pentru tot ceea ce fac pentru aceasta echipa!

Clubul Steaua trebuia sa ia masuri!

Ceea ca au facut cei de la KIA e inacceptabil. Si, din pacate, nu sunt singurii. La fel fac si ceilalti sponsori de-ai FC Fcsbului, care ii platesc bani multi echipei lui Becali, pentru a se folosi de imaginea Stelei Bucuresti.

Clubul Steaua trebuia sa ia imediat masuri. Aceste insulte sunt deja prea mari. Si nu doar ca sunt insulte. Vorbim aici de un furt in toata regula.

kiaSponsorii celor de la FC Fcsb fura imaginea Stelei, folosesc ilegal marca Steaua si mai au si tupeul nesimtit de a-si bate joc de clubul pe care il fura. Cand cei de la KIA au publicat scuzele, au facut-o folosind expresia „CSA Steaua al Armatei” pentru a se referi la clubul nostru. E aceeasi expresie pe care o folosesc si mizerabilii ziaristi sportivi. Iar conducerea clubului nostru nu face nimic pentru a-i opri si pentru a apara imaginea Stelei.

Noroc cu suporterii.