real crangasi steaua bucuresti 0-12

Real Crângași – Steaua București, 0-12 (0-4)

La a doua întâlnire cu Real Crângași din acest sezon, Steaua București s-a distrat din nou. A băgat în buzunar cele 3 puncte și continuă cursa spre promovare.

Steaua București: 22. Iancu (cpt.) – 5. Iordache, 4. Pădureț, 20. Sitaru, 6. Lucas – 21. Constantinescu, 16. Vîlcea – 26. Mărgărit, 10. Predescu, 11. Tîrnăcop – 9. Mirea

Rezerve: 12. Vlase, 24. Jitaru, 3. Zamfir, 8. Aldea, 7. Răsdan, 18. Badea, 17. Robu

Antrenor: Marius Lăcătuș

Băieții lui Lăcătuș au început în forță meciul, Mirea deschizând scorul chiar în minutul 6. A urmat o perioadă de liniște, apoi totul s-a rupt. Mirea a făcut dubla, din pasa lui Tîrnăcop, în minutul 23, iar un minut mai târziu, Predescu a făcut 3-0.

Pînă la finalul primei reprize, Steaua a mai marcat un gol, prin Mărgărit, în minutul 45. După pauză, a urmat cascada de goluri.

În primele 10 minute ale reprizei secunde, steliștii au marcat de 3 ori, la foc automat. Lucas Caetano, Tîrnăcop și Robu au înscris în minutele 50, 52 și 55. Au urmat 10 minute de liniște, apoi încă trei goluri steliste la foc automat. Intrat în repriza secundă, Răsdan a marcat rapid o dublă, în minutele 65 și 69. Între golurile sale, în minutul 67, Mirea a înscris cel de-al treilea său gol al meciului. În minutul 70, Steaua conducea Realul din Crângași cu 10-0.

Până la final, cei de la Real Crângași au mai scos balonul din poartă de ”doar” două ori. Ștefan Pădureț a marcat primul său gol din acest sezon, în minutul 76, iar Tîrnăcop a stabilit scorul final, în minutul 85, din lovitură liberă.

Scor final, Real Crângași – Steaua București, 0-12.