steaua bucurești progresul 2005 4-1

Steaua București – Progresul 2005, 4-1 (2-0)

Steaua a înțeles că trebuie să trateze cu maximă seriozitate meciurile rămase în acest sezon de Liga 4. Cu Progresul 2005, băieții lui Lăcătuș au avut un obiectiv, cele 3 puncte, și l-au atins.

Steaua București: 22. Horia Iancu (cpt.) – 5. Alin Iordache, 4. Ștefan Pădureț, 15. Florin Stoica, 6. Lucas – 21. Ghiță Constantinescu, 16. Adrian Vîlcea – 26. Alexandru Mărgărit, 10. Alin Predescu 7. Florin Rasdan – 17. Alin Robu.

Rezerve: 1. Mihai Plăcintă – 20. Bogdan Sitaru, 13. Andrei Nițu, 3. Mihai Zamfir, 11. Cosmin Mihai Dimitrie, 14. Adrian Ilie, 9. Matheus

Antrenor: Marius Lăcătuș

Încă din primul minut, Steaua București a căutat golul. Din fericire, acesta a venit destul de repede, în minutul 16. A înscris cel mai bun stelist din acest sezon, Florin Răsdan.

Marcând rapid, roș-albaștrii și-au făcut meciul mult mai ușor. Iar golurile au continuat. În minutul 30, Adi Vîlcea a intrat in careul Progresului 2005, a fentat portarul și a înscris în poarta goală. Steaua București – Progresul 2005 era 2-0 și steliștii au avut parte de un meci mult mai relaxat până la pauză.

În repriza secundă, meciul s-a echilibrat. Progresul 2005 chiar a reușit să ajungă la controlul jocului pentru scurt timp, având și câteva situații, însă au fost liniștiți în minutul 60, când același Florin Răsdan a marcat pentru 3-0, punând punct partidei.

Totuși, Progresul 2005 nu a depus armele. Chiar a reușit să marcheze, în minutul 75, dintr-un penalty. Florin Stoica a fost eliminat la faza penaltyului, după ce a primit al doilea galben.

Golul Progresului a avut doar rol de consolare. Până la final, steliștii au mai punctat o dată, prin Alin Robu, în minutul 90.

Steaua București a învins Progresul 2005 cu scorul de 4-1, asigurându-și cele 3 puncte. Urmează meciul cu Unirea Politehnica, meci care cel mai probabil se va juca sâmbătă.