turul 4 al Cupei României Cupa României turul 3 turul 2 al Cupei României

Lista posibililor adversari pe care Steaua i-ar putea întâlni în turul 4 al Cupei României

Dacă în, turul 3, numele adversarilor nu au spus nimic, în turul 4 al Cupei României, echipa noastră poate da peste un nume cunoscut. În acest articol veți putea citi lista posibililor adversari ai Stelei București în următoarea fază a Cupei României.

Steaua București (Liga 4) s-a calificat în turul 4 al Cupei României după ce a învins CS Balotești, echipă care joacă în Liga 3. În această fază, tot Steaua va fi echipa gazdă, fiind considerată în continuare ”echipa mai slabă”. Astfel, în perioada 10-12 septembrie, ”militarii” vor primi vizita uneia din următoarele echipe:

 • Farul Constanța
 • FC U Craiova
 • Metalul Buzău
 • CS Tunari
 • SC Popești-Leordeni
 • FC R București
 • Flacăra Moreni
 • CSM Focșani
 • Turris-Oltul Turnu Măgurele
 • Metaloglobus București
 • CS Mioveni
 • FC Argeș Pitești
 • Sportul Snagov
 • Petrolul Ploiești
 • Concordia Chiajna
 • Dunărea Călărași

Ca și până acum, meciurile vor fi stabilite de FRF în funcție de criteriul geografic. Dacă Steaua București va obține o victorie și în turul 4 al Cupei României, va trece în șaisprezecimi, unde va da peste o echipă de Liga 1.

În turul 4 al Cupei României, FRF va plăti Steaua

Indiferent ce se va întâmpla în turul 4, Steaua București va primi un premiu financiar din partea FRF. În anii precedenți, echipele care au pierdut în turul 4 au primit câte 1000 de euro. Câștigătoarele au primit un premiu de 3000 de euro.

Sumele acestea sunt însă mai puțin importante. Va fi interesant de văzut cum FRF va explica rapoartele dintre sine și Steaua. După ce echipa noastră va ”tăia o factură” către federație, va fi destul de greu ca Burleanu și băieții lui să ignore existența ei și să continue să facă pe necunoscătorii în ceea ce privește problema palmaresului Stelei.

Dar, pentru ca această problemă să se rezolve cât mai repede, mai e necesar și ca cei din conducerea Stelei, adică Bixi Mocanu și Cristian Neagoe, să se implice. O vor face?