stelistilor stelisti transferuri

Amical: Steaua București – CSM Alexandria, 4-0 (2-0)

Steaua a trecut cu bine peste primul amical al lunii februarie. Echipa antrenată de Miu și Oprița a învins CSM Alexandria cu scorul de 4-0.

Steaua București: Iancu – Neagu, Morariu, Mihai – Niculae, Bărbulescu, Băjenaru, Enceanu, Nițu – Antohi, Zaharia

Rezerve: Meilă – Bactăr, Ilie, Neaga, Răsdan, Robu,  Ban,  Elek, Neagoe.

Steaua a început bine prima repriză, însă jocul s-a echilibrat rapid. Ambele echipe au avut ocazii de a marca, însă Steaua a deschis scorul. Cosmin Mihai a marcat cu capul, în minutul 23. Jocul a continuat la fel, până la finalul primei reprize, când Steaua a primit penalty. Enceanu l-a transformat, în minutul 40. La pauză, scorul de pe tabelă arăta un 2-0 în favoarea Stelei.

În repriza secundă, Steaua a făcut mai multe schimbări. Nu s-a schimbat însă nimic. A continuat să controleze partida și să atace. Astfel, golul 3 a venit și el, în minutul 62. A marcat Florin Răsdan.

Steaua a reușit să mai puncteze o dată, pe final de meci, când Valentin Niculae l-a executat pe portarul advers fără emoții, așa cum ne-a obișnuit deja.

Meciul cu CSM Alexandria a fost un test bun pentru steliști.