comprest gim Steaua

Cupa Romaniei: Steaua Bucuresti – Comprest GIM

Dupa sarbatoarea de 7 Mai, stelistii s-au intors la treaba. Si au facut-o destul de repede. Astazi, baietii lui Ion Ion i-au intalnit pe cei de la Comprest GIM, in semifinalele Cupei Romaniei, faza pe Bucuresti.

Echipa de start:

22. Iancu (cpt.) – 4. Paduret, 20. Sitaru, 24. Jitaru – 17. Rasdan, 15. Olaru, 6. Lolescu, 16. Vilcea, 10. Predescu – 13. Camara, 9. Mirea

Rezerve:

Voican – Boierean, Grigore, Constantinescu, Zeciu, Patranoiu, Batfoi

Ajunsi in semifinalele cupei, cei de la Comprest GIM au venit hotarati sa isi joace sansa pana la capat. Au luptat si au reusit sa mentina scorul neschimbat in primele 60 de minute de joc. Insa, dupa prima ora de joc, barajul s-a spart, iar golurile au navalit in poarta celor de la Comprest GIM.

In doar 4 minute, Steaua a reusit sa marcheze doua goluri. Ambele i-au apartinut lui Bogdan Sitaru. Fundasul a marcat in minutele 60 si 64, asigurandu-se ca Steaua va juca in finala Cupei Romaniei, faza pe Bucuresti.

Scorul de 2-0 a fost destul pentru Steaua, care a ales sa ia piciorul de pe pedala de acceleratie si sa linisteasca jocul. Pentru baietii lui Ion Ion, urmeaza ultimele meciuri din sezonul regular al Ligii 4, apoi play off-ul. In urma rezultatului obtinut azi, Steaua Bucuresti a reusit sa se califice in finala Cupei Romaniei, faza pe Bucuresti. Aceasta va avea loc in data de 9 iunie.