steaua bucuresti promovare Steaua amical cantonament

Amical: Steaua Bucuresti – ACS Olimpic Cetate Rasnov

Iarna nu e iarna cu adevarat fara un meci de fotbal pe zapada. Putem astfel sa fim invidiosi pe baietii antrenati de Ion Ion. Astazi, ei au avut parte de un astfel de meci. In cantonamentul de la Cheile Gradistei, Steaua Bucuresti a jucat un meci amical cu ACS Olimpic Cetate Rasnov, echipa ce joaca in Liga a III-a. Partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Asa cum am intuit dupa primele doua amicale din aceasta iarna, cu Sportul Campina si Vointa Maia, Ion Ion le-a dat astazi o sansa sa impresioneze si altor jucatori. Astfel, in primul 11 al Stelei si-a facut aparitia si atacantul senegalez, Abdu Kasse Camara. Acesta a si marcat primul gol al Stelei, in minutul 36.

Din pacate, acesta nu a fost si primul gol al meciului. Olimpic Cetate Rasnov a deschis scorul in minutul 10, dupa un autogol. Steaua ar fi putut egala doar 5 minute mai tarziu, insa penaltiul obtinut a fost irosit.

In repriza secunda, Ion Ion i-a trimis in teren si pe ceilalti fotbalisti stelisti, ruland intreg lotul. Insa scorul a ramas neschimbat. Steaua Bucuresti – ACS Olimpic Cetate Rasnov s-a terminat 1-1, dar stelistii puteau obtine victoria. Din fericire, rezultatul e mai putin important acum. Ceea ce conteaza e ca jucatorii sa reuseasca sa faca un antrenament bun si ca echipa sa devina mai solida.

Urmatorul amical al Stelei va avea loc pe data de 16 februarie. Adversar va fi AFC Harman, echipa de Liga a III-a, pe care Steaua a intalnit-o si vara trecuta.