steaua carmen 3-0

Steaua Bucuresti – Carmen Bucuresti, 3-0 (1-0)

Steaua Bucuresti – Carmen Bucuresti, meciul la care a visat intotdeauna presa anti-stelista, a inregistrat astazi cea de-a doua intalnire din istorie. Din fericie pentru „militari”, Steaua a castigat partida.

Steaua Bucuresti:

1. Chis – 24. Jitaru, 20. Sitaru, 4. Paduret, 5. Radu – 21. Constantinescu, 16. Vilcea, 17. Rasdan – 10. Predescu, 9. Mirea, 13. Camara

Rezerve:

Iancu – Patranoiu, Batfoi, Boerean, Olaru, Turbatu

La fel ca ultimele meciuri, Steaua a inceput greoi. Ar fi putut deschide scorul in minutul 15, cand Camara a fost faultat in careu, insa Sitaru a batut gresit penaltiul obtinut, trimitand pe langa poarta. A mai fost nevoie de inca un sfert de ora pentru ca Steaua sa reuseasca sa schimbe tabela.

Adi Vilcea, mijlocasul imprumutat de la Viitorul Constanta, a marcat pentru Steaua in minutul 31. Acesta a inscris cu capul, dupa ce a primit o centrare de la Rasdan. Scorul a ramas neschimbat pana la pauza si, astfel, Steaua a intrat la cabine cu avantaj pe tabela.

Asa cum ne-a obisnuit deja, Steaua a avut o repriza secunda mult mai buna decat prima. Stefan Paduret, internationalul de juniori al Stelei, a dus scorul la 2-0 in minutul 60, trimitand in poarta celor de la Carmen cornerul batut de Adi Vilcea.

Si daca 2-0 e un scor periculos, Steaua a avut grija sa isi linisteasca fanii in minutul 82, cand a marcat al treilea gol al meciului. Adi Vilcea, acelasi Adi Vilcea, a tras in bara celor de la Carmen, mingea a ajuns la Sitaru, iar fundasul stelist nu a iertat.

Steaua Bucuresti – Carmen Bucuresti s-a terminat cu scorul de 3-0 pentru ros-albastri. Mai sunt doua etape din sezonul regular, dupa care echipa noastra va intra in play off-ul care va decide ce echipa merge la barajul de promovare in Liga 3.