steaua as romprim 10-0

Steaua Bucuresti – AS Romprim, 10-0 (4-0)

Steaua Bucuresti a incheiat sezonul regular asa cum ii sade cel mai bine unei foste castigatoare a Cupei Campionilor Europeni. „Militarii” au invins AS Romprim cu scorul de 10-0. Al doilea 10-0 in doua etape, dupa victoria cu Metaloglobus II.

Steaua Bucuresti: 12. A. Voican – 14. F. Boerean, 6. M. Lolescu, 5. E. Radu, 24. C. Jitaru – 16. A. Vîlcea, 17. F. Răsdan (Cpt.), 19. A. Turbatu – 11. M. Bâtfoi, 13. A. Camara, 10. A. Predescu

Rezerve: C. Chiș – Ș. Pădureț, A. Grigore, M. Olaru, G. Constantinescu, C. Mirea, A. Pătrănoiu

Antrenor: Ion Ion

Steaua a inceput sezonul in careul celor de la AS Romprim. Predescu a deschis rapid scorul, in minutul 20 si a realizat dubla la doar 5 minute distanta. Ar fi putut realiza hat-trick-ul in minutul 29, cand a fost faultat in careu, insa l-a lasat pe Rasdan sa bata lovitura de pedeapsa. Iar capitanul de azi al Stelei a inscris.

Pana la pauza, Steaua a mai marcat un gol, prin Turbatu, in minutul 41. Asadar, la pauza, scorul meciului Steaua Bucuresti – AS Romprim era 4-0 pentru ros-albastri.

Dupa pauza, Steaua s-a dezlantuit in atac. Batfoi a facut 5-0 in minutul 57, iar golgeterul Predescu a reusit tripla in minutul 70. Mirea (min. 77 si 86) si Patranoiu (min. 80 si 84) au stabilit scorul final, 10-0, fiecare marcand cate o dubla.

Steaua Bucuresti a marcat 20 de goluri in 2 etape, fara sa primeasca vreunul. O preagatire perfecta pentru play-off-ul in care echipa noasta va fi nevoita sa joace impotriva AMFB-ului, a FRF-ului, a PSD-ului si a echipei careia de acum inainte ii vom spune Academia Partid. Nu din respect fata de adevaratul Rapid Bucuresti, ci pentru a scoate in evidenta implicarea politicului in fotbalul din Bucuresti.

Urmeaza inca trei meciuri, iar pentru Steaua Bucuresti exista o singura optiune: victoria!