comprest gim - steaua bucurești

Avancronică: Comprest GIM – Steaua București

Finalul acestui sezon se apropie cu pași rapizi. Vineri, 17 mai, Steaua București va juca penultimul meci din acest sezon regulat al Ligii 4. Adversar va fi Comprest GIM.

Prin victoria obținută etapa trecută, cu Tricolor Fotbal Club, Steaua și-a asigurat primul loc din clasament. Echipa noastră nu mai poate pierde acest loc, indiferent de rezultatele obținute în ultimele două etape. Astfel, putem spune că meciul cu Comprest GIM este complet lipsit de importanță.

Doar plus, niciun minus

Cu locul 1 asigurat, Steaua poate să folosească jucători mai puțin folosiți în acest sezon pentru ultimele două etape din campionat. Astfel, echipa noastră va putea să odihnească titularii și să îi pregătească pentru play-off, va putea să îi ferească de accidentări precum cea suferită de Cosmin Mihai în meciul cu Victoria și îi va putea testa pe ceilalți oameni din lot.

În acest moment, aceasta este cea mai bună soluție pentru echipa noastră. Dat fiind faptul că ultima etapă, cu AFC Asalt, va avea loc marți, 21 mai, nici nu se pune problema ca forma titularilor noștri să scadă. Așadar, odihnirea lor ar avea doar efecte pozitive și niciun efect negativ.

Echipa probabilă a Stelei:

12. Alexandru Drăgușin – 3. Mihai Zamfir, 13. Andrei Nițu, 20 Bogdan Sitaru (cpt.), 23. Alexandru Ogică – 8. Alexandru Aldea, 16. Adrian Vâlcea – 14 Adrian Ilie, 17. Alin Robu, 26. Alexandru Mărgărit – 9. Matheus.

Meciul Comprest GIM – Steaua București va avea loc pe stadionul Rocar, de la ora 18:00.

Forza Steaua!